پرستاری از سالمند در منزل

پرستاری-از-سالمند-در-منزل

شرکت سرای آرامش آریا

امروزه با وجود گرفتاری ها و مشکلات کنونی زندگی، برای بسیاری از ما توان رسیدگی و مراقبت های لازم از سالمندان عزیز در منزل وجود ندارد.

پیدا کردن شخص و یا مجموعه ای که بتواند کمکی باشد در این زمینه خود نیز مشکل مضاعفی است .

شرکت سرای آرامش آریا با تجربه ای بیش از ۱۶ سال و دیدی متفاوت و کارکنانی با تجربه توانسته است خدمات نوینی را در زمینه ی پرستاری و مراقبت از سالمند در منزل ارائه نماید.

وظیفه اصلی هر پرستار، مراقب و نگهدار سالمند در ابتدا ایجاد ارتباط عاطفی با سالمند می باشد. که با شناخت درست و صحیح از نیاز های عاطفی و جسمانی سالمند، خدماتی را که بر اساس آموزش ها و تجربیات گذشته دارا می باشد را به نحو احسن انجام می دهد.

 

تعریف سالمندی

افراد بالای ۶۰ سال که نیاز به همراهی و کمک در امور جاری زندگی، پزشکی و داروئی دارند مطابق تعریف سازمان بهداشت جهانی “WHO” سالمند گفته می شود. که با بالا رفتن سن، نیاز های آنها متفاوت و به تبعیت آن، رسیدگی و توانبخشی به آنها متفاوت خواهد بود.

با توجه به شرایط کنونی، جامعه ما رو به افزایش آمار سالمندی می رود، که لازمه این امر داشتن نیرو های آموزش دیده و متبهر برای گذراندن مابقی عمر این عزیزان در نهایت آرامش، شادابی و آسودگی است.

 

شرح وظایف پرستار سالمند در منزل

۱- ایجاد ارتباط عاطفی با سالمند به گونه ای که وی بتواند پرستار خود را به عنوان یکی از نزدیک ترین و دلسوز ترین فرد خود بپذیرد.

۲- انجام امور جاری و عادی منزل سالمند اعم از: نظافت، امور بهداشتی، آماده نمودن غذا و تغذیه سالمند مطابق با برنامه های رژیم غذایی و دستورات پزشکی.

۳- رسیدگی به سالمند از نظر داروئی و توجه به وضعیت جسمانی و روند درمان بیماری سالمند.

۴- نظافت شخصی روزانه که شامل استحمام مرتب، تعویض لباس و … می باشد.

۵- تهیه دفترچه گزارش از روند وضعیت بالینی سالمند به منظور ارائه به پزشک و رسیدگی به سالمند که شامل فشار خون، میزان تزریق انسولین، زمان مصرف دارو، تغذیه سالم و… میباشد.

۶- شناخت نسبی از دارو های سالمند.

۷- آشنایی با مراکز امدادی نظیر اورژانس که در صورت نیاز فوری توان اطلاع رسانی با مراکز مربوطه را دارا میباشند.

۸- داشتن شرایط روحی و جسمی و توان صبر و حوصله فراوان در زمینه کار با سالمند به تایید مسئول فنی شرکت.

۹- توان مدیریت و ایجاد رابطه صمیمانه با اعضای خانواده سالمند و پذیرایی از آنان در زمان حضور در منزل.

۱۰- داشتن عدم سوء پیشینه به تایید مراجع ذیصلاح.