زنان، زایمان، مامایی، بارداری، ناباروری، روابط جنسی

زنان، زایمان، مامایی، بارداری، ناباروری، روابط جنسی


ما در مامایی، زایمان، بارداری و ناباروری حرفه ای هستیم

مهارت های ما

مامایی 

رشته‌ای از گروه «علوم پزشکی» است و به بارداری، زایمان و مشاوره و مباحث پس از زایمان می‌پردازد. مامایی یکی از پر طرفدارترین رشته‌های دنیا بخصوص برای بانوان است و اولین رشته دارای مجوز مطب و حق تجویز دارو، آزمایش و سونوگرافی (فقط در حوزه کاری مامایی و زنان) است.

تعریف مامایی، زایمان، بارداری، ناباروری ، روابط جنسی

زنان، زایمان، مامایی، بارداری، ناباروری، روابط جنسی
۱۰۰%

مامایی

۹۵%

زنان

۱۰۰%

زایمان

۹۶%

بارداری

۸۹%

ناباروری

۹۶%

مشاوره جنسی

 و این رشته دارای ۵ گرایش مختلف: مامایی در پزشکی قانونی، بهداشت مادر و کودک، بهداشت باروری، آموزش مامایی و مامایی در بلایا و سوانح بوده و رشته مشاوره در مامایی نیز از رشته‌های ایجاد شده در سال‌های اخیر برای رفع نیازهای مشاوره ای زنان می‌باشد.

در حال حاضر دو رشته دکترای تخصصی مامایی و بهداشت باروری در مقطع PhD وجود دارد و خدمات زنان باردار کم خطر توسط بخش مامایی صورت می‌گیرد. هدف از علم مامایی سلامت مادر و نوزاد است. در گذشته نه چندان دور اطلاعات دربارهٔ سلامت جنین منحصر به شنیدن صدای قلب جنین و رشد ظاهری رحم بود.

هرچند این دو علایم به نوبه خود دارای اهمیت ویژه‌ای است ولیکن بسیار محدود و ناکافی بود در حالی که با پیشرفت فناوری و کاربرد آن در رشته مامایی اطلاعات را دربارهٔ حیات جنین تا بدان جا رسانده که قادر هستیم لحظه به لحظه خطرات احتمالی که ممکن است زندگی جنین را در داخل رحم به مخاطره بیندازد شناسایی نموده و در صورت لزوم در صدد رفع آن برآییم به طوری که در حال حاضر جنین به مثابه بیمار دوم محسوب می‌شود.

مامایی شامل مباحثی از جمله بارداری و زایمان و بیماری‌های زنان، جنین‌شناسی، نوزادان و مراقبت‌های مربوطه، بهداشت، تغذیه مادر و کودک و تنظیم خانواده و بیماری‌های داخلی و جراحی مربوط به مامایی می‌باشد.

تعریف مامایی، زایمان، بارداری، ناباروری ، روابط جنسی

بارداریزایمان و مشاورهزنانماماییمامایی-زنانمشاوره جنسیناباروری

بارداریروابط جنسیزنانماماییناباروری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *