تزریقات و سرم

برای 👆🏻 اطلاع از تعرفه تزریقات در منزل روی دکمه بالا کلیک کنید.

شاید برایتان اتفاق افتاده باشد که نیاز به تزریقات در منزل داشته باشید اما در آن زمان قادر به رفتن به محل مناسب اعم از درمانگاه یا بیمارستان نیستید  تا مجبور شوید پرستار را به خانه آورده تا کار تزریقات در منزل را برایتان انجام دهد.انجام تزریقات امری بسیار مهم است و نباید در آن سهل انگاری شود بدلیل اینکه دیده شده کسانی مدعی داشتن توانایی برای تزریقات بوده اند اما نتوانسته اند تزریقات را به خوبی انجام دهند و مشکلی را برای بیمار به بار اورده اند. پس نکته قابل توجه این است هرگز به افراد عادی و فاقد تخصص در این زمینه .اعتماد نکنید و با مراکز درمانی که افراد با تجربه دارند مشکل بیمار خود را مطرح کنید.تزریق سرم و آمپول در منزلتزریقات و سرم در منزل

تزریق سرم و آمپول در منزل توسط کارشناسان مامایی و پرستاران خبره

یکی از روشهای شایع در تجویز فراورده های دارویی تزریقات در منزل می باشد. ناتوانی پرستار در تزریق صحیح دارو ممکن است نتایج منفی به بار آورد اگر بیماری دارید که توانایی رفتن به درمانگاه را ندارد بهتر است سریعا با ما تماس بگیرید.

اگر پرستار فراموش کند قبل از تزریق در منزل دارو به داخل بافت سرنگ را آسپیره کند، ممکن است دارو وارد شریان یا ورید شود و منجر به بروز درد زیاد یا صدمه بافتی گردد.

پرسنل تزریقات در منزل ما همگی با سابقه کار و تجربه بالا آماده ارائه خدمات پرستاری در منزل منجمله تزریقات و پانسمان در منزل هستند. یک روش رساندن دارو به بدن تزریقات است که حتما باید از تکنیکهای آسپتیک استفاده شود.
پرستار تزریقات را به ۴ طریق انجام می‌دهد:
۱ـ زیر جلدی SC subcutaneous
۲ـ داخل عضله IM intramuscular
۳ـ داخل جلدی ID intradermal
۴ـ وریدی  IV intravenous
۵ـ تزریق بصورت پانسیون مانند پانسیون مایع نخاعی SCF


تزریقات و سرم در منزل

برای اطمینان از اینکه دارو در محل مورد نظر تزریق شود هر کدام از روش‌های فوق احتیاج به مهارتهای بخصوصی دارد. اثرات دارو در تزریق در منزل بستگی به میزان جذب دارو به سرعت توسعه می‌یابد و پرستار می‌تواند بدقت عکس العمل مریض را بعد از تزریق مشاهده کند.
وسایل تزریقـات :
سرنگ‌ها و سوزن‌های متنوعی وجود دارند، هر کدام برای تزریق حجم معینی از دارو به یک بافت مخصوص طرح ریزی شده‌اند. پرستار باید تشخیص دهد که کدام سرنگ و سوزن بهتر و مؤثر است.تزریق سرم و آمپول در منزل

اگر برای شما مقدور نیست که بیمار خود را برای امور تزریقات در منزل به مرکز درمانی منتقل کنید امور مربوط به تزریقات بیمار خود را به ما بسپارید به صورت اورژانسی با قیمت مناسب.

📞 تماس با بخش تزریقات ، سرم و پانسمان

تلفن مستقیم متخصص پرستاری مامایی: 09190053019

❌فقط و فقط دکمه زیر را لمس کنین و با سایر شماره ها تماس نگیرید.❌

 نمونه کارهای تزریقات و پانسمان در منزل 
مرکز خدمات پرستاری سرای آرامش آریا با روشی نوین در منزل با بیش از 15 سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پرستاری، نگهداری و مراقبت از سالمند، کودک، بیمار و خدمات درمانی در تهران-اعزام پرستار کودک، اعزام پرستار سالمند و اعزام پرستار بیمار در منزل به صورت شبانه روزی(مراقبتی و توانبخشی)
مرکز خدمات پرستاری سرای آرامش آریا با روشی نوین در منزل با بیش از 15 سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پرستاری، نگهداری و مراقبت از سالمند، کودک، بیمار و خدمات درمانی در تهران-اعزام پرستار کودک، اعزام پرستار سالمند و اعزام پرستار بیمار در منزل به صورت شبانه روزی(مراقبتی و توانبخشی)
مرکز خدمات پرستاری سرای آرامش آریا با روشی نوین در منزل با بیش از 15 سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پرستاری، نگهداری و مراقبت از سالمند، کودک، بیمار و خدمات درمانی در تهران-اعزام پرستار کودک، اعزام پرستار سالمند و اعزام پرستار بیمار در منزل به صورت شبانه روزی(مراقبتی و توانبخشی)

تقریبا همه‌ی ما در طول زندگی‌مان چندین بار به تزریقات نیاز پیدا کرده‌ایم. از واکسیناسیون‌های دوره‌ای بگیرید تا آمپول‌های درمانی یا تقویتی. شاید بتوان گفت تزریقات یکی از رایج‌ترین اقدامات ما در حوزه‌ی درمان و سلامت است. حال سوالی که پیش می‌آید این است: آیا برای انجام تزریقات حتما باید به مراکز درمانی مراجعه کرد؟ نه اصلا! اتفاقا برای انجام تزریقات (که از نظر زمانی هم خیلی طول نمی‌کشد) خانه یا محل کار می‌تواند بهترین مکان باشد. به همین دلیل است که قصد داریم در این مقاله درباره‌ی تزریقات در منزل صحبت کنیم.
تزریقات در منزل و محل کار مزیت‌های زیادی برای ما دارد. می‌پرسید چه مزیت‌هایی؟ همراهمان باشید تا در این باره بیشتر برایتان بگوییم.

مزایای تزریقات در منزل

انجام تزریقات در منزل مزیت‌های بسیاری دارد و احتمالا همین الان که این جمله را می‌خوانید در ذهن شما نیز مزیت‌هایی نقش بسته است. در اینجا تعدادی از این مزیت‌ها را برای شما مطرح می‌کنیم. تزریق سرم و آمپول در منزل

✔ تزریق، فعالیتی است که معمولا بسیار سریع انجام می‌شود و ممکن است وقت زیادی از شما نگیرد. حال به این موضوع فکر کنید که آیا منطقی است برای چنین کاری، با مراجعه به مراکز درمانی، تحمل ترافیک و شلوغی و .. زمان زیادی را تلف کنید؟ وقت گرانبهاست! پیشنهاد ما این است که در خانه یا محل کارتان بمانید و از خدمت تزریقات در منزل استفاده کنید. با این روش هم می‌توانید وقتتان را صرف کارهای دیگر بکنید و هم در فرایندی بسیار راحت و بی‌دغدغه، تزریقات خود را انجام می‌دهید.

✔ انجام خدمات درمانی در منزل برای بسیاری از افراد یک ضرورت است. چرا که آن‌ها به دلیل بیماری‌ها یا آسیب‌هایی که به آن‌ها وارد شده، ممکن است توانایی حرکت و مراجعه به مراکز درمانی را نداشته باشند. به همین علت استفاده از خدماتی مانند تزریقات در منزل بهترین راهکار برای این عزیزان است.

✔ بسیاری از کودکان از تزریقات واهمه دارند و معمولا فرایند واکسیناسیون آن‌ها ممکن است با استرس و ناراحتی و گریه‌ی آن‌ها همراه شود. برای این‌که میزان استرس کودکانمان را کاهش دهیم بهتر است که این تزریقات را در محیطی که به کودک حس امنیت و آرامش می‌دهد انجام دهیم. این‌گونه می‌توانیم درصد زیادی از استرس او را (که به واسطه‌ی حضور در مراکز درمانی به او وارد می‌شود) کاهش دهیم. خدمت تزریقات در منزل یکی از روش‌های کاهش این استرس‌ها و نگرانی‌هاست.

✔ مزایای دیگری مانند به صرفه بودن از نظر هزینه، سپردن کار به متخصص دوره دیده و .. نیز از مزایای استفاده از خدمات تزریقات در منزل است که احتمالا همه‌ی شما از آن آگاه هستید.

انواع تزریقات در منزل

تزریقات در منزل انواع مختلفی دارد که بسته به نیاز و شرایط بیمار و هدف درمانی از آن‌ها استفاده می‌شود. در زیر به صورت مختصر با انواع تزریقات آشنا می‌شویم:

تزریقات وریدی: تزریق وریدی در شرایطی انجام می‌شود که بیمار به دلایل مختلف قادر به دریافت مایعات از طریق دهان نیست. پرستار‌، وریدی را برای تزریق انتخاب می‌کند که به راحتی قابل لمس باشد.

تزریقات عضلانی: در تزریق عضلانی دارو در عضله و زیر بافت جلدی تزریق می‌شود. این نوع تزریق، رایج‌ترین روش تزریق است و در شرایطی از این روش استفاده می‌شود که دارو جذب گوارشی نداشته باشد و یا این احتمال وجود داشته باشد که به آن آسیب برساند.

نحوه‌ی انجام تزریقات عضلانی بسیار مهم است و پرستار مورد نظر باید متناسب با سن و شرایط بیمار، محل تزریق را به درستی انتخاب نماید. بعد از تزریقات عضلانی معمولا ممکن است عوارض مختلفی نظیر درد شدید در محل تزریق، سوزن سوزن شدن یا بی‌حسی، قرمزی و تورم در محل تزریق یا .. در ما به وجود بیاید. اکثر این عوارض طبیعی است اما علائم و عوارض خاص ممکن است نشانه‌ی یک مشکل جدی باشد و بهتر است در این زمینه با پزشک مشورت شود.

تزریقات داخل جلدی: از این روش برای تزریق مقدار کمی از دارو به داخل لایه‌های پوست برای تشخیص و تست حساسیت استفاده می‌شود. سطح میانی ساعد بالای بازو، کتف و بالای سینه معمولا برای تزریق داخل جلدی انتخاب می‌شوند. نکته مهم این است که محل تزریق داخل جلدی نباید مو داشته باشد و فاقد ورید و هرگونه تغییر رنگی باشد.

تزریقات زیر جلدی: از این روش زمانی استفاده می‌شود که نیاز به جذب آهسته دارو باشد. سطوح قدامی و طرفی ران، قسمت تحتانی دیواره شکم و بافت چربی، قسمت پایین و پشتی و خلف بازوها از محل‌های مناسب برای تزریق زیر جلدی هستند.

داخل مفصلی: این نوع تزریق برای مفاصل آسیب دیده کاربرد داشته و برای درمان بیماری‌هایی چون آرتروز و التهاب از آن استفاده می‌شود.

داخل صفاقی: این نوع تزریق معمولا برای بیمارهای مبتلا به سرطان که تحت شیمی‌درمانی هستند مورد استفاده قرار می‌گیرد.

توجه به این نکته حائز اهمیت است که انجام هر یک از روش‌های فوق نیازمند مهارت‌های خاص خودش است و نباید توسط افرادی غیرحرفه‌ای انجام شود. حال بیایید کمی درباره‌ی خدماتی که پرستار سلام در زمینه‌ی تزریقات در منزل ارائه می‌دهد صحبت کنیم.

تزریق سرم و آمپول در منزل

خدمات تزریقات در منزل سرای آرامش آریا

تلاش ما در پرستار سلام این است که بخش بزرگی از نیاز‌های شما را در زمینه‌ی تزریقات برطرف کرده و آن‌ها را در قالب خدمت تزریقات در منزل به شما ارائه دهیم. این خدمت بخش‌های متنوعی را شامل می‌شود که در زیر به توضیح بخش‌های مهم‌تر می‌پردازیم.

تزریق آمپول های مختلف در منزل

بسیاری از مواقع، افراد به تزریقات مختلفی نیاز پیدا می‌کنند (این تزریقات می‌تواند تزریق آمپول تقویتی یا یک پنی‌سلین ساده باشد یا تزریق آمپول‌ برای بیماری‌هایی مانند ام اس، التهاب و …). هر نیازی که در این زمینه داشته باشید می‌توانید روی ما حساب کنید. کافیست با ما تماس بگیرید.

واکسیناسیون در منزل

همه‌ی ما با واکسن‌ها و انواع آن آشنا هستیم و تجربه‌ی واکسیناسیون را نیز داریم. فرض کنید اگر به جای مراجعه به مراکز درمانی شلوغ، متخصصی به منزل شما بیاید و واکسیناسیون را برای شما یا کودکان انجام دهد. به نظرتان تجربه‌ی راحت‌تر و آرامش‌بخش‌تری نیست؟ همچنین این واکسیناسیون می‌تواند شامل واکسن‌هایی مانند آنفولانزا نیز باشد.

سرم در منزل

از جمله خدمات دیگری که پرستار سلام در زمینه‌ی تزریقات در منزل به شما ارائه می‌دهد، خدمت تزریق سرم در منزل است. تزریق سرم به وسیله‌ی آنژیوکت صورت می‌پذیرد و باید توسط فردی با تجربه و آموزش‌دیده انجام شود. اگر بر اثر بیماری به سرم نیاز پیدا کردید می‌توانید به ما اطلاع دهید تا متخصص ما به منزل و محل کارتان اعزام شود و اقدامات مربوط به تزریق سرم را برایتان انجام دهد.

📞 تماس با بخش تزریقات ، سرم و پانسمان

تلفن مستقیم متخصص پرستاری مامایی: 09190053019

❌فقط و فقط دکمه زیر را لمس کنین و با سایر شماره ها تماس نگیرید.❌

تزریق سرم و آمپول در منزل

انجام تزریقات بر اساس درخواست شما یا نسخه‌ی پزشک

اگر بر اساس تشخیص پزشکتان به تزریق نیاز دارید یا به خواست خودتان قصد دارید آمپول‌های تقویتی استفاده کنید، می‌توانید روی ما حساب کنید. ما در پرستار سلام تلاش می‌کنیم با ارتباط با پرستاران با تجربه و متخصص و اعزام آن‌ها به منزل یا محل کار شما، نیازتان را برطرف کنیم. فقط کافیست با ما تماس بگیرید.

تزریقات در منزل برای کودکان

از جمله خدمات دیگری که پرستار سلام در زمینه‌ی تزریقات در منزل انجام می‌دهد، انجام تزریق برای کودکان است. کودکان در طول زندگی خود به تزریقات مختلفی نیاز پیدا می‌کنند که مهم‌ترین آن‌ها، تزریق واکسن‌های دوره‌ایست. از آن‌جایی که ممکن است کودکان به علت حضور در مراکز درمانی، دچار اضطراب و استرس شوند و تجربه‌ی بدی از تزریقات در ذهنشان باقی بماند، استفاده از خدمت تزریقات در منزل کودکان می‌تواند جایگزین بسیار مناسبی برای خانواده‌ها و کودکان باشد.

با استفاده از این خدمت، اضطراب و استرس کودک تا حد خوبی کاهش پیدا کرده و کودک با آرامش بیشتری واکسن‌های خود را دریافت خواهد کرد. در صورتی که به این خدمت نیاز دارید کافیست با ما تماس بگیرید.

چه نکاتی باید در خدمت تزریقات در خانه توسط پرستار رعایت شود

پرستار در هنگام انجام خدمت تزریقات در خانه باید به نکات زیادی توجه کند که در زیر، به برخی از مهم‌ترین آن‌ها اشاره می‌کنیم:

  • پرستار می‌بایست تمام وسایل لازم به منظور تزریق در منزل را همراه خود داشته باشد و در مواقع مورد نیاز از آن‌ها استفاده نماید. لوازمی مانند سرنگ، سر سوزن، پانسمان، آنژیوکت و ..
  • برای انجام برخی از تزریقات، وجود نسخه و دستور پزشک ضروری است. به همین دلیل پرستار باید به این موضوع توجه کند.
  • رعایت موارد بهداشتی در هنگام تزریقات نظیر ضدعفونی دست و وسایل از جمله مواردی است که پرستار باید آن‌ها را رعایت نماید.
  • در صورتی که بیمار به تزریق‌های مختلفی نیاز داشته باشد، بهتر است که ناحیه‌های تزریق تغییر کند تا بیمار متحمل درد و فشار زیادی نشود.
  • در مورد برخی از داروهای تزریقی، لازم است که پرستار در مورد سابقه‌ی حساسیت بیمار به این تزریق اطلاعات لازم را کسب کند یا در صورت نیاز، تست حساسیت را انجام دهد.
  • در نهایت بهتر است که به منظور رعایت حریم شخصی بیمار، عمل تزریقات در منزل در اتاق جداگانه‌ای برای او انجام گردد.

تزریق نادرست چه عوارض و خطراتی را در پیش دارد؟

اگر تزریقات توسط فردی بی‌تجربه و غیرمتخصص انجام شود، ممکن است منتج به عوارض و خطرات زیادی گردد. در زیر به تعدادی از این خطرات و عوارض اشاره خواهیم کرد:

  • عوارض خفیفی نظیر تورم، درد و کبودی محل تزریق
  • آسیب‌رسانی به رگ، عضلات و ..
  • خونریزی
  • عفونت

به همین دلیل توصیه‌ی ما به شما این است که برای انجام تزریقات، از افراد متخصص و دوره‌دیده استفاده نمایید. تلاش ما در پرستار سلام این است که با کمک پرستاران متخصص و دوره‌دیده، انجام تزریقات در منزل را برای شما آسان‌تر کرده و تجربه‌ی خوبی در این زمینه به شما هدیه دهیم. در صورت نیاز به این خدمت کافیست با ما تماس بگیرید.

فرایند درخواست خدمات تزریقات منزل چگونه است؟

برای درخواست خدمت تزریقات در منزل اصلا نیازی به طی کردن فرایند سخت و دشوار نیست. کافیست باما تماس بگیرید و زمانُ مکانِ مورد نظرتان را به ما بگویید و سایر مراحل را به ما بسپارید.

خدمت تزریقات در منزل چه مناطقی را پوشش می‌دهد؟

در حال حاضر ساکنان تهران می‌توانند این خدمت را درخواست دهند.

تزریقات در منزل برای تهران

هرجای تهران که سکونت داشته باشید می‌توانید از خدمات تزریقات در منزل پرستار سلام استفاده کنید. شاید برایتان سوال پیش بیاید که آیا این خدمت

شامل شهرک‌های اطراف تهران مانند پرند، پردیس و .. هم می‌شود؟  باید بگوییم بلی

تزریقات و سرم در منزل

📞 تماس با بخش تزریقات ، سرم و پانسمان

تلفن مستقیم متخصص پرستاری مامایی: 09190053019

❌فقط و فقط دکمه زیر را لمس کنین و با سایر شماره ها تماس نگیرید.❌