بیمار و نحوه رسیدگی به بیمار در منزل

آزمایش آلزایمر, آلزایمر, آلزایمر چیست, آلزایمر سالمند, بریتیش کلمبی, بیمار, پارابیوسیس, پروتئین‌های بتا آمیلویید سمی, پزشکی, پلاکت, پلاکت‌های خون, تشکیل لخته, درمان آلزایمر, رگ‌های خونی, کبد و کلیه, ماهیچه‌ها, نشانه های آلزایمر

شرکت سرای آرامش آریا

بیمار و نحوه رسیدگی به بیمار در منزل

به نا هنجاری در بدن یا روان می گویند که به علت ناراحتی، اختلال عملکرد یا تنش در بیمار یا سایر افراد مرتبط با او ایجاد می گردد.
عامل ایجاد بیماری می تواند بیرونی (مانند: باکتری، انگل، تغذیه نا کافی و …) یا درونی (مانند: پرکاری تیروئید، دیابت و … ) باشد.
همچنین می تواند بیماری مادر زادی (مانند: سندروم، ترنر و … ) یا ژنتیکی (مانند آلبیلیسم و … ) بیماری های تند ( حاد)  یا کهنه  (مزمن)، واگیردار و یا نا واگیر دار می تواند باشد.
هر بیماری با شماری علائم و نشانه های ویژه شناخته و آشکار می شود. تشخیص و درمان بیماری به عهده پزشک</a> است.
رسیدگی به بیمار در منزل
بیمار و نحوه رسیدگی به بیمار در منزل
برای رسیدگی به بیمار در منزل و بهبودی سریع آن لازم است پس از مشاوره با پزشک مربوط موارد زیر را رعایت و در انجام آن کوشا باشیم :

رسیدگی روزانه

بیمار و نحوه رسیدگی به بیمار در منزل
۱- یکی از مهم ترین موارد رسیدگی به بیمار در منزل مشخص کردن اتاق خاص برای وی تا اگر میکروبی یا ویروسی وجود دارد از پخش شدن آن در محیط منزل جلوگیری شود توجه به دمای بیمار و محیط اتاق وی حائز اهمیت است.
۲- زمان و میزان دارو های تجویز شده و تغذیه ای متناسب با آن با نظر پزشک اهمیت بالایی دارد.
۳- آرامش و آسایش بیمار و توجه به زمان استراحت و خواب بیمار و جلوگیری از هر نوع سر و صدا و شلوغی و ازدحام در اطراف بیمار بسیار مهم می باشد .
۴- توجه به بهداشت و نظافت شخصی و جابجایی وی در آن زمان، استفاده از لباس مناسب و راحت و تعوض در صورت کثیف شدن آن.
۵- شناخت از وضعیت روحی و روانی بیمار و با توجه به مشکلات جسمی وی و ایجاد آرامش روانی و ایجاد  ( مطالعه کتاب، یادآوری خاطرات خوب، استفاده از تلوزیون، رادیو و … ).
۶- توجه ویژه و خاص به تغذیه و مصرف غذای روزانه و رژیمی و استفاده از میوه و سبزیجات متناسب و سفارش پزشک مربوطه.
۷- استفاده از وسایل و ابزار رسیدگی (حوله، پتو، تشک و … ) همراه بودن سطح کوچک در کنار تخت بیمار در صورت تهوع بیمار، استفاده از تشک مناسب ( تشک مواج ) برای بیماران غیر تحرکی، استفاده از بالش اضافه در صورت نیاز و قرار دادن صندلی در کنار تخت بیمار.